ספרינקלרים

ספרינקלרים – לבית ולעסק

איך עובדים ספרינקלרים, ולמה כדאי שתשקלו רכישת מערכת ספרינקלרים לבית או למשרד?

בניגוד למה שחושבים רבים, מקומות ציבוריים הומי אדם כגון בתי מלון, קניונים ובנייני משרדים אינם המקומות הנפוצים ביותר לשריפה. בתים פרטיים, עסקים קטנים ובנייני מגורים הם המקומות המסוכנים יותר והם סובלים משריפות רבות מדי שנה, כאשר אחד המוקדים הנפוצים ביותר הוא, איך לא, המטבח הביתי. המטבח ממקד בתוכו שימוש רב באש וחום על בסיס יומיומי, וללא אמצעי הגנה והתרעה עלול להפוך למלכודת אש מסוכנת במהירות רבה

ספרינקלרים – שם בשבילך כשהכי צריך אותם

הבית, שבו רובנו מרגישים הכי בטוחים, אינו בטוח כפי שאנו חושבים. אך ניתן להפוך כל מרחב לבטוח באמצעות התקנת מערכת ספרינקלרים פשוטה שתדאג להגן על הבית שלכם בעת שריפה. 

כיצד עובדים ספרינקלרים?

טכנולוגיית הספרינקלרים פשוטה כמו שהיא גאונית. ספרינקלרים אינם מבוססים על התרעה אלקטרונית, גלאי עשן או הפעלה בידי אדם – ולכן פועלים באופן אוטומטי בעת שריפה. מתזי כיבוי ביתיים כוללים רשת צנרת מלאה במים בלחץ המותקנת מאחורי הקירות והתקרות. מכיוון שהמים נמצאים תמיד בצנרת, מתזי כיבוי אש תמיד נמצאים “בכוננות”.

המנגנון העדין והמורכב של פתיחת הספרינקלרים מבוסס על חומר מיוחד דמוי שעווה הסותם את פתח הכניסה של המים. כאשר מתחילה שריפה, עולה הטמפרטורה בחדר וגורמת להמסת השעווה. עם המסת השעווה, “נפרץ הסכר” ומים מתחילים לזרום החוצה בעוצמה רבה. המים מתפזרים על פני כל החדר ומסייעים להוריד את הטמפרטורה המקום, לכבות את האש ולפזר את העשן מהאוויר.

לאן מתאימים ספרינקלרים?

ספרינקלרים הם ציוד לכיבוי אש ההווים פתרון גאוני לבתים פרטיים, בנייני מגורים, משרדים, חנויות, ועוד. עם זאת, ספרינקלרים מבוססי מים אינם מתאימים למעבדות המשתמשות בחומרים כימיים, מעבדות מחשבים ועסקים עם ציוד אלקטרוני יקר. במקומות אלה ניתן להתקין ספרינקלרים המבוססים על גז מכבה שריפות או חומר כימי 

למה חשוב להתקין ספרינקלרים?

ספרינקלרים יעילים מאוד מכיוון שהם מגיבים במהירות גבוהה לשריפה. הם מפחיתים את הסיכון למוות או לפציעה מאש משום שהם מפחיתים באופן דרמטי את החום, הלהבות והעשן, ומאפשרים לאנשים את הזמן לפנות בית. מתזי אש לבית משחררים כ- 10-25 ליטרים של מים לדקה. בבית ללא מתזים, שריפה עשויה לגדול לרמות מסוכנות עד שכוחות הכיבוי יוכלו להגיע.

ספרינקלרים יכולים להכיל או אפילו לכבות שריפה בסדר גודל בינוני בפחות זמן ממה שלוקח בדרך כלל מכבי האש להגיע למקום. ספרינקלרים לא רק מפחיתים נזקי רכוש, אלא מציל חיים.

ספרינקלרים – יתרונות 

  • בזכות המנגנון המתוחכם שלהם, נדיר ביותר שספרינקלרים מופעלים בטעות. עשן סיגרים וטוסט שרוף אינם יכולים לגרום לספרינקלרים לפעול. רק הטמפרטורה הגבוהה הנובעת משריפה תפעיל את המתז.
  • בבית טיפוסי, נזקי מים יהיו פחותים משמעותית מפליטת ספרינקלרים לא רצויים מאשר מתקלות אינסטלציה אחרות. 
  • לעולם לא תיתקלו במצב שכל הספרינקלרים מופעלים בבת אחת. תרחיש זה יכול להיות נפוץ בסרטים ובתוכניות טלוויזיה, אך הוא פשוט לא נכון לספרינקלרים לבית. רק הממטרה הקרובה ביותר לאש מופעלת. בתשעים אחוז מהמקרים, ממטרה אחת יכולה להספיק כדי למנוע את התפשטות האש.
  • ספרינקלרים לבית מעניקים לכם הגנה נוספת מפני אש ושקט נפשי. ניתן לקבל מידע נוסף חינם בשיחה עם אנשי המכירות שלנו.

לפרטים נוספים וייעוץ חינם בנושא ספרינקלרים, גלגלון או ארונות לכיבוי אש ניתן לפנות אלינו בטלפון 08-9226172 או להשאיר פרטי קשר בטופס המצורף מטה ואחד מנציגינו ייצור אתכם קשר בהקדם.

ספרינקלים –  חובה בכל עסק

אש אינה דבר ידידותי ויכול לגרום לנזק רב וברכוש, וחלילה בנפש. הדרך הטובה ביותר להשגת שליטה על התפשטותה של אש, הינה באמצעות מערכת ספרינקלים (בעברית – מתזים).
למעשה מדובר בטיפול ראשוני ונקודתי, אך חשוב מאוד ויעיל מאוד בצמצום התפשטותה של האש במבנה. לעיתים, מערכת ספרינקלים מקצועית מספיקה לבדה לכיבוי האש לחלוטין – זה תלוי כמובן בקצב התפשטותה של האש ובסוג ואופי המבנה בו האש התלקחה ובשטח ההתפשטות של האש.

מהי מערכת ספרינקלים?

מערכת ספרינקלים (מתזים) הינה מערכת אשר מצילה חיים ורכוש. מערכת ספרינקלים היא החולייה הראשונה במערכות כיבוי האש. המערכת מזהה התפרצות של שריפה ומשחררת מים בלחץ גבוה במוקד השריפה בלבד ובכך מצמצמת את הנזק ואת התפשטות האש עד להגעת שירותי הכיבוי וההצלה.

גם במקרה בו האש כובתה באמצעות מערכת הספרינקלים, חשוב להזמין את שירותי הכיבוי וההצלה האזוריים על מנת שיאתרו ויבדקו את המקור והסיבה להתלקחות, ויאשרו שניתן לחזור לעבוד באותו מבנה וכי לא קיים חשש להתלקחות של שריפה נוספת במקום (אישור תקינות מערכת כיבוי אש).

כיצד פועלת מערכת ספרינקלים?

מערכת הספרינקלים מותקנת על גבי תקרת המבנה. היא יכולה להיות באופן גלוי או בצורה סמויה, בהתאם למבנה. ההמלצה הינה להתקין את המתזים בכל החללים במבנה.

בתוך כל מתז מותקנת מערכת לזיהוי טמפרטורה בחלל בו המתז נמצא. כאשר המערכת מזהה שהטמפרטורה בחדר הינה גבוהה יותר מהרף הנקבע, אזי היא מפעילה את המתז אשר מוביל להתזת המים באזור המיועד. חשוב לפזר את המתזים בכל המבנה על מנת לכסות או לצמצם נזק של שריפה בכל החללים במבנה.

למערכת ספרינקלים אמינה ומקצועית ישנה חשיבות עליונה בצמצום הנזק ובהגנה מפני שריפות.

התקנה של מערכת ספרינקלים

התקנה של מערכת ספרינקלים הינה משימה מורכבת ודורשת אנשי מקצוע מיומנים ואמינים. זכרו כי מדובר לעיתים בהצלת נפשות של ממש.
התקנה של מערכת ספרינקלים דורשת פריסה של צינורות מים ושסתום אש איכותי המונע את התזת המים בשגרה. השסתום עשוי מאמפולת זכוכית המלאה בנוזל, אשר מתרחב בעת קבלת טמפרטורה גבוהה ומפעיל את מערכת ההתזה של הספרינקלים באופן אוטומטי בחלל הרלוונטי בלבד. כך שלמעשה, מתזים אחרים הנמצאים בחללים אחרים במבנה לא יופעלו אם אין צורך בכך (אישור כיבוי אש).

לסיכום,

שריפה היא אינה משחק ילדים והינה סכנה גדולה, הן לרכוש והן לנפש

חשוב להתקין מערכת ספרינקלים רק על – ידי גורמים מוסמכים, בעלי אישורים נדרשים ואשר עומדים באסמכות של מכון התקנים הישראלי

צרו איתנו קשר גם בחרום

077-8036386

alboer92@gmail.com

מגוון רחב של פתרונות גילוי וכיבוי אש

לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!