מטפים לכיבוי אש

מטפים לכיבוי אש

מומחים ממליצים על מטפים לכיבוי אש לבתים ולעסקים בתור אמצעי זהירות חשוב ביותר למניעת נזקים לרכוש ולנפש במקרה שריפה.

תוצאות מחקר בארצות הברית מראות כי רק לאחד מכל שלושה (34%) משקי בית אמריקאים יש מטף כיבוי אש- לעומת כמעט ארבעה מתוך חמישה (78%) עם יותר מטלוויזיה אחת. הסטטיסטיקה העצובה הזו מראה שמחסור במטפים לכיבוי אש אינו תוצאה של חוסר כלכלי אלא של חוסר נגישות למידע אודות החשיבות של מטפים לכיבוי אש.

למה חשוב להחזיק מטפים לכיבוי אש?

מטפים לכיבוי אש מספקים מערכת קלה וניידת לכיבוי אש הנמצאת בהישג יד ואינה גורמת לנזקים לרכיבים אלקטרוניים. כיבוי אש בהישג יד יכול להיות ההבדל בין חיים למוות במקרה שריפה ולכן חשוב לשבץ כמה שיותר מטפים לכיבוי אש במקום קל להגעה, במיוחד במקומות עם מטבחים כגון בתים פרטיים, בנייני מגורים, מסעדות, מפעלים ועוד.

איך פועלים מטפים לכיבוי אש?

מטפים לכיבוי אש הם בקבוקים חסינים לאש המכילים כמות גדולה של חומר כימי דחוס לכיבוי אש. בעת שריפה, ניתן לשחרר כמויות עצומות של חומר מעכב שריפה מתוך מטף קטן יחסית ולהשתלט על השריפה במהירות וביעילות.

החומר מתפרץ בתוך המטף במהירות גבוהה ומפזר כמות גדולה של חומר מעכב שריפה ברדיוס גדול סביב אזור המטף. מטפים מסוימים מגיעים עם צינורות חסיני אש לכיבוי אש בצורה ממוקדת ממרחק בטוח.

סוגי מטפים לכיבוי אש

מטפים לכיבוי אש מגיעים בגדלים הנעים ב 1-6 ק”ג ומכילים שלושה סוגי חומרים: אבקה, גז או קצף לכיבוי שריפות. כל אחד מהחומרים האלה עובד בצורה שונה מעט וחשוב להתאים בין החומר במטפים לבין אזור ההפעלה. לדוגמא, במעבדת חומרים כימיים חשוב להשתמש במטף שיכול להתמודד עם שריפה כימית, ואילו ברכב חשוב להחזיק מטף לרכב שיכול להתמודד עם שריפה הנובעת ממקור שומני.

על בוער – המומחים בכיבוי אש

חברת על בוער היא חברת בטיחות מאש המספקת ציוד לכיבוי אש ללקוחות עסקיים ופרטיים. אנו עובדים עם בעלי מפעלים, ועדי בניין, בעלי בנייני משרדים וקניונים במטרה להבטיח עמידה בתקני הבטיחות המחמירים ביותר. אנו מספקים שירותים מגוונים ביניהם אספקת ציוד לכיבוי אש, שיפוץ מטפים, הטמעת תקנים לבטיחות מאש ומטפים לכיבוי אש 6 ק״ג – 1 ק״ג.

 

לפרטים נוספים וייעוץ חינם בנושא מטפים לכיבוי אש, ניתן לפנות אלינו בטלפון 08-9226172 או להשאיר פרטי קשר בטופס המצורף מטה ואחד מנציגינו ייצור אתכם קשר בהקדם.

 

התקשרו לייעוץ חינם